KONST / Litografier / Färglitografi 4674527
nr 467 4527
Färglitografi
Einar Rosén, Stockholmsmotiv, 32 x 48, 140/220, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
måndag 14 maj 2007
kl 17:01:04
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Mässing
Farstagods